10 oktoober 2017

Christopher Golden "Snowblind"

No lugege seda sisututvustust, kas ei teki tahtmist kohe poodi raamatut ostma minna?
Aga oodake veel natuke.
 
The small New England town of Coventry had weathered a thousand blizzards...but never one like this. Icy figures danced in the wind and gazed through children's windows with soul-chilling eyes. People wandered into the whiteout and were never seen again. Families were torn apart, and the town would never be the same.
Now, as a new storm approaches twelve years later, the folks of Coventry are haunted by the memories of that dreadful blizzard and those who were lost in the snow. Photographer Jake Schapiro mourns his little brother, Isaac, even as-tonight-another little boy is missing. Mechanic and part-time thief Doug Manning's life has been forever scarred by the mysterious death of his wife, Cherie, and now he’s starting over with another woman and more ambitious crimes. Police detective Joe Keenan has never been the same since that night, when he failed to save the life of a young boy . . . and the boy’s father vanished in the storm only feet away. And all the way on the other side of the country, Miri Ristani receives a phone call . . . from a man who died twelve years ago.
As old ghosts trickle back, this new storm will prove to be even more terrifying than the last.
 

Raamatu põhiidee on hea. Suure lumetormi ajal lähevad mitmed inimesed kaduma ja keegi ei tea täpselt, mis nendega juhtus. Kaksteist aastat hiljem on tookord lähedasi kaotanud juhtunuga mingilgi määral leppinud ja oma eluga edasi läinud, kuid siis tabab linna uus torm ja kõik on hirmul. Ja põhjusega, sest tihedas lumesajus hakkab sellelgi korral toimuma midagi veidrat. See on koht raamatust, mis peaks teoreetiliselt lugejale hirmu nahka ajama, aga kuna "Snowblind-i" tutvustatakse kummitusi sisaldava õudukana, siis jagasin kiiresti ära, mis toimub. Autor üritas küll selgitada, miks see aset leiab, kuid põhjendus jäi nõrgaks.
Minu jaoks oli raamatu põhiprobleemiks ekslik reklaam. Ootasin midagi nii verdtarretavat, et see mu öö läbi üleval hoiab, kuid seda ma saanud. Pigem on tegemist ebaloomulikke elemente sisaldava põnevikuga ja selle lähenemise korral oli häid momente rohkem. Näiteks meeldis mulle, kuidas tänu vaimude tagasitulekule said inimesed oma lõpetatuse ning väike laps uue võimaluse, kuid õnnelik lõpp ei kuulu ju automaatselt õuduka juurde.
Võibolla aitas mu postitus teil paremini otsustada, kas soovite seda raamatut lugeda või mitte. 

pealkiri: "Snowblind" 
autor: Golden, Christopher
keel: inglise 
kirjastus: St. Martin´s Press
formaat: kõvakaaneline
lehekülgede arv: 320
ilmumisaasta: 2014
ISBN-10: 
1250015316
ISBN-13: 9781250015310

eesti keeles: pole ilmu
saksa keeles: "Snowblind: Tödlicher Schnee"

Goodreadsi hinnag: 2/5 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar