15 juuli 2022

Elin Hildebrand "The Hotel Nantucket"


Raamatu sündmused toimuvad Nantucketis, käesoleva aasta suvel, just ja praegu, vanas langunenud hotellis, mille salapärane rikkur ilma kordagi nägemata ära ostis. Uuel omanikul on suured ja ulmelised plaanid, sest ta ei taha mitte ainult hotelli üles turgutada, vaid ka kuulsalt majutuskohtade arvustajalt kõige kõrgemat hinnangut saada. 
Personaliga leidmisega on raskusi ja nii palkab uus manager Lizbet kõik, kes vähegi avaldust kirjutama ja kohale tulema vaevuvad. Mõned näited töötajatest on kullakaevajast kelm Alessandra, kes loodab endale hotellist rikast elukaaslast leida, rikkurite võsuke Chad, kes oma pattudele lunastust soovib ning ausa teenistuse (hotellitubade koristamisega) raha teenida tahab ja kõige lõpuks võlgades, lahutatud ja kodutu, endine ärimees. Hotellis töötama sobib personalist vaid üks ja ma tõsiselt imestasin, et nad üldse suutsid seda äri käigus hoida.
Ostsin, sest sisututvustuses lubati mulle kummitavat hotelli. Mis ma siis sain? No objektiivselt võttes polnud tõesti tegemist eksitava reklaamiga, sest olid olemas nii hotell kui ka vaim, aga tulemus polnud mu ootustele vastav. Kummitus oli  malbe neiu, kes enda eelmise sajandi riietuse hommikumantli ja nokamütsi vastu vahetas ja vaikselt ühest toast teise kulges.
Kuigi see on ülikerge lugemine ja seega sobiv rannaraamat, siis see ka niisuguseid puudusi ja loogikavigu täis, millest ma mööda vaadata ei saanud. Näiteks, mis patud Chadil siis hingel olid? Ta korraldas vanematekodus peo, kus osales ka ta sõber (vaesest perest ning koolis stipendiumiga). Keset peomelu otsustab Chad pudelit avata eriti efektsel viisil, ta lööb korgi noaga pealt, aga nii õnnetult, et see lendab sõbrale silma. Nad kihutavad kohe kiirabisse, aga silma päästa ei õnnestu. Haiglas olles saab Chad sõnumi stiilis, et ohh su maja põleb ja mul on tõesti kahju, aga su koer suri ka ära. Millest on tüübil kahju - koerast. Mul oli ka, sest vaene taks suri vaid selleks, et autor saaks asja üle võlli keerata. 
Või siis suur armastuslugu, mille käigus saab naine teada, et ta armastu varastas hotellikülastajate krediitkaartide andmeid ning müüs neid edasi. Mis te arvate, kas armastus sellega lõppes, oh ei. Ta hakkas mehele advokaati otsima.
Võiksin nimekirja veel jätkata, aga need olid parimad pärlid.
Mina soovitama ei hakka, aga Goodreadsis on hinnang ülikõrge.

pealkiri: "The Hotel Nantucket"
autor: Hildebrand, Elin
kirjastus: Little, Brown and Company
formaat:
 kõvakaaneline
lehekülgede arv: 416
ilmumisaasta: 2022

ISBN-10: 0316258679
ISBN-13: 9780316258678

eesti keeles: pole ilmunud
saksa keeles: pole ilmunud

Goodreadsi hinnag: 1.5/5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar