20 märts 2015

Graeme Simsion "The Rosie Effect"

Järg raamatule "Naiseotsing", esimesest osast kirjutasin  siin. 
Don ja Rosie on abielus, elavad New Yorgis ja ootavad oma esimest last. See mitmus on tinglik, sest Doni suhtumine rasedusse viib abielu karile ja Rosie on (tulevane) üksikema.
Esimene osa meeldis mulle päris hästi, kuid kõik, mis "Naiseotsingu" loetavaks tegi, muutub selles raamatus tüütavaks. No kui palju arutelusid ja kuivi fakte on võimalik ühte raamatusse koondada? Selgub, et päris palju. Don läheneb olukorrale väga teaduslikult ja põhjalikult, kuid loomulikult keerab ta paraja segaduse kokku. Näiteks soovitab "kallis" sõber Gene tal väikeste lastega tutvust teha ja kuigi nad on pikaajalisemad sõbrad ei suuda ta miskipärast ette näha, et Don olles Don läheb istub parki laste mänguväljaku juurde maha ja hakkab märkmeid tegema. Eestis poleks see arvatavasti nii hull, aga USAs kutsutakse sulle politsei, mis loomulikult ka juhtub ja Don peab potensiaalse pedofiilina psühhiaatri ja sotsiaaltöötajaga kohtuma. Viimane on juba enne avaldanud arvamust, et Doni sugused ei tohiks üldse lapsevanemateks saada ja nüüd tuleb teda ümber veenda. 
Muude kangelastegude kõrval hiilgab Don õllespetsialisti, ämmaemanda ja potensiaalse terroristi rollis, teaduslik avastus mahub ka sinna vahele.
Tüütu, lihtsalt tüütu ja jätkuvalt mitte naljakas. 
Kallis Graeme Simsion, palun ärge kolmandat osa enam kirjutage.

eesti keeles: pole ilmunud
saksa keeles: "Der Rosie-Effekt: Noch verrückter nach ihr" 

13 märts 2015

V.E. Schwab "A Darker Shade of Magic" (Shades of Magic I)


Kujutage ette maailma, milles paralleelselt eksisteerib neli Londonit: hall on maagiata, igav ja hall ning seda valitseb hull kuningas George; punane on täis maagiat ja elu ning selle valitsejad on Mareshi dünastiast; valge London on ohtlik koht, milles valitsevad need, kes on trooni jõu ja vägivallaga enda kätte haaranud, maagia on relvaks ja vahendiks võitluses; must on unustuste hõlma vajunud, sest selles võttis võimust must maagia ja teiste paraleelmaailmade säästmiseks lukustati see kinni.
Tavainimesed elavad oma igapäevaelu selles linnas, kus nad sündisid, kuid üksikud üliharuldased võlurid, nagu Kell suudavad maailmade vahel liikuda. Viimane on ametlikult punase Londoni kuningliku pere sõnumitooja ja mitteametlikult salakaubavedaja. Ühel päeval satub Kelli kätte mustast Londonist pärit kivi, mille omamine on üliohtlik. Kui taskuvaras Lila kivi varastab, on temagi elu ohus ja nii ei jää neil kahel muud üle kui oma elu eest ja maailmade päästmise nimel joosta ja tegutseda.
"A Darker Shade of Magic" meeldis mulle väga, selles oli võlukunsti, seiklust ja põnevust, romantikat kahjuks minimaalselt, aga loodan, et autor parandab selle järgmises osas, mis peaks ilmuma 2016.
PS. Kaanekujundus on küll täiesti ebaõnnestunud.

eesti keeles: pole ilmunud
saksa keeles: pole ilmunud

11 märts 2015

M.O. Walsh "My Sunshine Away"

Ühel kuumal 1989. aasta suveööl vägistatakse Baton Rouge linnas 15. aastane Lindy Simpson ja kuigi kahtlusaluseid on tervenist neli, ei õnnestu kurjategijat tabada. Raamatu jutustajaks on Lindysse kõrvuni armunud teismeline poiss, kes teeks kõik, et unelmate tüdruku tähelepanu võita. 
Lugema hakates ootasin, et tegemist on kriminulliga, kuid tegelikult polnud see üldse nii. Lindyga juhtunud on lihtsalt üks hetk ajas ja me loeme, kuidas see inimeste edasist elu mõjutab. Kurb tõsiasi on, et elu läheb edasi.
"My Sunshine Away"  on Amazoni märtskuu parimate raamatute nimekirjas ja nii olid mul sellele päris suured ootused. Üldiselt on tegemist hea raamatuga. Autor on oma kirjeldustes detailne ja põhjalik ning olles ise samast linnast pärit, kus tegevuski toimub, siis suudab ta sündmustiku nii elavaks kirjutada, et mõnikord tekkis tunne, et tegemist on ta enda isiklike mälestustega. Lõpp mulle väga ei meeldinud, see oli loogiline lõpplahendus, kuid ma eelneva põhjal oleksin oodanud rohkem selgitusi ja maailmavalu.

eesti keeles: pole ilmunud
saksa keeles:pole ilmunud

06 märts 2015

Anthony Horowitz "Moriarty"

Mis juhtus peale seda kui Sherlock Holmes ja Professor Moriarty Reichenbachi kosest alla kukkusid ja surma said?
Moriarty surm jättis kriminaalse maailma juhita ja nüüd hakkab kurjategijate seas võidujooks, kes koha üle võtta saab. Toimuvat püüavad takistada Scotland Yardi politseinik Athelney Jones ja ameeriklane Pinkertoni firma detektiiv Frederick Chase. Viimane ongi loo jutustaja ja me kuuleme tuttavat lugu juba hoopis uuest vaatenurgast. 
See raamat on tõeline pärl Conan Doyle'i lugude austajatele. Kui mõnikord ei õnnestu teisel autoril originaali meeleolu ja stiili hästi tabada, siis Horowitzil on see minu meelest väga hästi korda läinud. Samuti suudab ta põnevust hästi üleval hoida. Kahju ainult, et teist korda lugeda ei saa, sest lõpplahendus on nüüd mul juba teada. 

eesti keeles: pole ilmunud
saksa keeles: pole ilmunud

V.E. Schwab "Vicious"

Victor (Vic) Vale ja Eliot (Eli) Cardale on tudengid, toakaaslased ja sõbrad. Kursusetööde teemade valmise ajal valib Eli kõigile ootamatult uurimisobjektiks ebatavalised inimesed (ExtraOrdinary).  Tema hüpotsees on, et kliinilises surmas olnud ja n.ö. tagasipöördunud inimestel on ebatavalised võimed. Hüpoteesi testmiseks otsustavad Vic ja Eli end tappa ja vaadata, mis edasi juhtub. Eli sureb esimesena ja  ellu ärgates on ta igast vigasusest paranev. Vici katsetuse ajal läheb midagi väga valesti ja noor tüdruk sureb. Victor läheb vangi. 
Aastaid hiljem tuleb Vic vangist välja ja koos noore kaaslase Sydneyga hakkab ta Elit taga ajama. Ühelt poolt innustab teda kättemaks, teisalt tahab ta Elit takistada, sest viimane näeb end kangelasena, kelle missiooniks on teisi ebatavalisi inimesi tappa. 
Raamat ei tahtnud alguses üldse vedama hakata, sest need eksperimendid meenutasid mulle kangesti kunagi nähtud filmi, milles meditsiinitudengid täpselt sama asjaga tegelesid. Siis aga läks põnevaks ning lõpplahendus oli päris ootamatu. Huvitav teistmoodi lugemine oli.

eesti keeles: pole ilmunud
saksa keeles: pole ilmunud