05 aprill 2022

Karen M. McManus "Nõod"


Jõukas Story'de perekonnas on neli last, kolm poega ja tütar. Pärast isa surma lõpetas ema siis juba täiskasvanud lastega suhtlemise ja keegi ei tea täpselt miks, ta süüdistab neid milleski, kuid milles? 
Nüüd elab ema juba aastaid oma saarel, uhkes üksinduses, suure rahahunniku otsas ja pole oma lapselapsi Milly't, Aubrey't ja Jonah't kunagi näinud. Nii ongi kõigi jaoks suur üllatus, kui nõod saavad vanaema käest kirjad, milles neid suveks saarele tööle kutsutakse.
Noorem põlvkond pole minekust vaimustuses, kuid Milly ema ja Aburey ning Jonah isad näevad selles võimalust varandusele taas lähemale jõuda. Ja nii sõidavadki noorukid vabatahtlikult/sunniviisiliselt saarele. Kohale jõudes selgub, et vanaema ei tea kutsest midagi ja on kõike muud kui külalislahke ja sõbralik. 
Kõik tegelased, kaasaharvatud kolm nõbu, on täis varajatud motiive ning saladusi ja loo kulgedes tulevad need kõik järkjärgult ka välja. Nemad kolmekesi olidki kogu selle seltskonna peale ainukesed positiivsed tegelased ja mulle meeldis lugeda, kuidas nende omavaheline sõprus arenes. Oli ka üks süžeeliin, mis oleks võinud ka olemata olla või asi kuidagi teisiti lahendatud, aga lõppkokkuvõttes see ei seganud.
Ma polnud tükil ajal noortekat lugenud ja olin väga meeldivalt üllatunud, sest olin hea ladus lugemine ning lõpplahendus ootamatu. Soovitan.

pealkiri: "Nõod"
autor: McManus, M. Karen
tõlkija: Kure, Hels
kirjastus: Eesti Raamat
formaat:
 pehmekaaneline
lehekülgede arv: 348
ilmumisaasta: 2022 (esmatrükk 2020)

ISBN-13: 9789916122983

inglise keeles: "The Cousins"
saksa keeles: "The Cousins"

Goodreadsi hinnag: 4.5/5 

***Suur tänu kirjastusele Eesti Raamat!"***

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar