14 veebruar 2022

Monica-Linde Klemet "Küpsete pirnide kuma"


Terje on juba aastaid unistanud maale kolimisest. Nii haarab ta avanenud pakkumisest kohe kinni, annab tööl lahkumisavalduse ning sõidabki pärapõrgusse. Koha peal selgub, et pakkuja ajas midagi sassi, maja polegi saadaval ja samal ajal kui Terje üritab pubis istudes välja mõelda, kuidas nüüd edasi toimida, selgub, et külas on paar tühja maja täitsa olemas, nii et koli aga sisse. Mõeldud, tehtud ning abivalmis ja seksikas naabrimees Margus ilmub ka välja. 
Terje ja Marguse vahel hakkab asi kohe susisema, ei loe, et mehel on juba kaks last ja kolmas kohe-kohe sündimas, temast saab Terje (elu) armastus, kellega koos uskumatuna näivaid kirehetki veedetakse. 
Kuid Margusega juhtub surmav õnnetus, Terje langeb sügavasse masendusse ning otsustab lõpuks külast lahkuda,  ja palverännakule minna, et end uuesti üles leida. 
Tegemist on autori esimese teosega ja tulemus on minu silmis veidi ebaühtlane. On lõike, mis on väga hästi kirjutatud, kuid ka selliseid osi, mis on vajanuks natuke rohkem viimistlemist. Teine nõrk koht on tegelaste ja sündmuste üleküllus, raamat on liiga lühike, et kõike ja kõiki  põhjalikult käsitleda. Näiteks kõrvaltegelased olid küll huvitavad, kuid ühelegi neist ei antud võimalust end korralikult tutvustada. Nii pea kui asi settima hakkas, liikus autor kohe järgmise süžeepöörde poole edasi. Minu arvates oleks olnud täiesti piisav, kui lugu oleks külaga piirdunudki.  Terje läks just siis minema kui ta hakkas eluga kohanema ja uusi juuri kasvatama.
Terje ja Marguse suhe... Esiteks saan ma saan alati pahaseks kui inimesed täiesti teadlikult teiste abiellu ronima hakkavad. Teiseks, kogu see armastuse osa oli täiesti ebausutav, kirg ja iha jah, seda ma usun, armastust mitte.
On tore, et ka uusi eesti keeles kirjutavaid autoreid juurde tuleb. Käesoleva suhtes olin küll kriitiline, aga loodan, et autor jätkab, sest kiireks meelelahutuslikuks vahepalaks oli raamat täiesti sobiv. 

pealkiri: "Küpsete pirnide kuma"
autor: Klemet, Monica-Linde
kirjastus: Eesti Raamat
formaat:
kõvakaaneline
lehekülgede arv: 192
ilmumisaasta:
2022

inglise keeles: pole ilmunud
saksa keeles: pole ilmunud

Goodreadsi hinnag: 2/5 

***Suur tänu kirjastusele Eesti Raamat!"***

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar