30 september 2022

Oliver Pötzsch "Hauakaevaja raamat" (I)


1893. aastal saabub Viini politseiosakonda tööle uus meeskonnaliige. Leopold von Herzfeldt on juudi päritolu ja kolis Austriasse Saksamaalt, kus juhtus midagi, mille tulemusena  ta pereringist välja heideti ning isa rahalisest toetusest ilma jäeti.
Täpselt tema saabumise ajal, leitakse Viinist teibasse aetud noore naise laip. Leopold näitab enda arvates üles suurt initsiatiivi ning rakendab kuriteopaiga ja laiba uurimisel, tehnika viimaseid leiutisi. Loomulikult on selline lähenemine ülejäänud meeskonnale vastukarva, sest kellele meeldiks, kui keegi võõras tuleb ja targutama hakkab. 
Kahjuks tuleb sarnaselt mõrvatud naiste surnukehi veel juurde ja politseile on selge, et neil on tegemist sarimõrvariga. Leopold ja kolleegid peavad oma vaenukirve maha matma ning ühiselt kurjategijat otsima.
Pealkirjale vastavalt on üheks oluliseks tegelaseks ka Viini hauakaevaja August Rothmeyer ning teos sisaldab viimase kirjutisi surmast ja surnukehadest. 
Mina ja kass jäime raamatu osas eriarvamusele. Mulle meeldis. Pötzsch on mulle juba tuttav autor, olen ta timukatütre sarja lugenud ja hauakaevaja raamatutega liigub ta stiili osas, samas suunas. 
Olen siiski arvamusel, et ta raamatud pole igaühele, sest neis on jälkusevärinaid tekitavaid detaile. Netflixi peal on sari "Freud", mille tegevus toimub samuti Viinis ja kuigi sari on halb, on nii tolles kui raamatus valitsev õhkkond sarnane. Siin on moodne ja glamuurne Viin koos Straussiga, mille pahupoolel sopp, räpasus ja vaesus ning see kõik on omamoodi kütkestav. 
Tõlge on samuti suurepärane! 

pealkiri: "Hauakaevaja raamat"
autor: Pötzsch, Oliver
tõlkija: Sooneste, Eve
kirjastus: Ühinenud Ajakirjad
formaat:
 pehmekaaneline
lehekülgede arv: 448
ilmumisaasta: 2022

ISBN-13: 9789916694145

inglise keeles: pole ilmunud
saksa keeles: "Das Buch des Totengräbers"

Goodreadsi hinnag: 4.5/5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar