10 jaanuar 2017

C.W. Gortner "The Vatican Princess"

Borgiad olid 15. sajandi Itaalias üks tuntumaid perekondi ja raamatu keskmes olev Lucrezia Borgia (1480 – 1519) paavst Alexander VI ja ta armukese Vannozza dei Cattanei tütar. Pärast isa paavstiks valimist sai Lucreziast hinnatud pruut ja perekond valis talle abikaasadeks vaid need mehed, kes neile poliitiliselt kõige kasulikumad olid.  Raamatus räägitakse  Lucrezia abieludest Giovanni Sforza ja Alfonso of Aragoniga.
Ma hakkasin "The Vatican Princess-i"  lugema minimaalsete eelteadmistega, st  loomulikult olin enne kuulnud nime "Borgia", kuid seda, et paavstil võiks tõesti tütar olla, ma ei teadnud (tegelikult oli tal lapsi rohkem kui üks, sest nii enne kui ka pärast paavstiks valmist, oli tal mitmeid armukesi).
Kui ajaloost on Lucrezia Borgia tuntud nö. femme fatalena, kes mehi mürgitas, siis C.W. Gortner esitab teda pigem süütu tüdrukuna, kes teab oma kohustust Borgia pereliikmena ning ainuke kord, mil ta tõesti  kättemaksu haub, on ta isa armukese vastu. Vaatasin natuke ka "Borgia" nimelist teleseriaali ja raamat on ühe armuliini osas oluliselt erinev, st õe-venna vaheline suhe on selles teisiti lahendatud.
Lõppkokkuvõttes ütleksin, et see on tänapäevalikult kirjutatud ajalooline romaan, milles pole üleliia ajaloolisi fakte ning seetõttu on hea lugeda. Kohati tekkis isegi tunne, et loen Ristiisa eelkäijate lugu, sest raamat on täis võimumänge ja kaalutletud mõrvu ning hammas-hamba vastu suhtumist, mida ei muudeta isegi pereliimete puhul. Minu jaoks oli see raamat väga hea lugemisaasta algus ning loen sama autori kirjutatut kindlasti veel.

pealkiri: "Vatican Princess"
autor: Gortner, C. W.
keel: inglise
kirjastus: Ballantine Books
formaat: kõvakaaneline
lehekülgede arv: 400
ilmumisaasta: 2016
ISBN-10: 0345533976
ISBN-13: 9780345533975 

eesti keeles: pole ilmunud
saksa keeles: "Die vatikanische Prinzessin"

Goodreadsi hinnag: 4.5/5


.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar