08 märts 2017

Neil Gaiman "Neverwhere"

Richard Mayhew saabub Šotimaalt Londonisse ja asub tööle investeerimispanka. Näib, et kõik läheb kenasti, tal on hea töö ja kaunis kihlatu ja ta on oma eluga rahul. Ühel päeval, kui ta koos oma kihlatu Jessicaga restorani kiirustab, variseb nende ees kõnniteel kokku kummaline verine tüdruk. Richard ei suuda tüdrukut sinnapaika jätta, vaid viib ta koju, sest haiglasse palub tüdruk ennast mitte viia. Ja siis järsku on kõik muutunud. Richard satub tavapärase ja tuttava Londoni asemel selle all olevasse veidrasse maailma, kus tegutsevad rotirääkijad ja kus päästetud tüdrukut jahivad verejanulised mõrtsukad, siinses maailmas kehtivad omad reeglid ja tagasipääs endisesse ellu võib osutuda võimatuks. 

Tegelikult olin ma "Neverwhere" oma riiulisse ostnud juba aastaid tagasi, miks ja kelle soovituse peale, on juba ammu ununenud. Kui Varrak hiljuti eestikeelse "Eikusagi" välja andis, siis hakati seda loomulikult ka palju lugema ning arvustama, nii otsisin minagi oma ammuunustatud raamatu riiulilt välja ja ... sain aru küll, miks see mul läbilugemata seisma oli jäänud. Algus oli aeglane ja ka natuke segane, kuid kui lugu juba jooksma hakkas, siis oli tõesti raske raamatut käest ära panna. Lugesin seda külmas ja tühjas korteris ning tundsin end igati loos sees olevat. 
Ei saa otseselt öelda nagu oleks Gaiman mingi ülierilise maailma suutnud luua, kõik oleks just nagu vana hea ja tuttav (vähemalt 2017. aastal loetuna, 1996. aastal, mil raamat esmakordselt ilmus, võis see muidugi teisiti olla), kuid omapärase nurga alt kirjutataud ja seega ka väga nauditav. Tõsi, lõpp oli ettearvatav, kuid nagu uudised räägivad, kirjutab autor järge ning seda on põnev oodata. 
Soovitan.

pealkiri: "Neverwhere"
autor: Gaiman, Neil
keel: inglise
kirjastus: Avon
formaat: taskuformaadis pehmekaaneline,
lehekülgede arv: 370
ilmumisaasta: 1998 (esmatrükk 1996)
ISBN-10:
0380789019
ISBN-13: 9780380789016
 
eesti keeles: "Eikusagi"
saksa keeles: "Niemalsland"

Goodreadsi hinnag: 5/5 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar