26 aprill 2017

Joe Abercrombie "Last Argument of Kings" (First Law III)

Sisututvustus Goodreadsis:
Lõpp on lähedal. Logen Ninefingersil võib jätkuda jõudu veel vaid ühe võitluse jaoks – kuid see saab olema vägev. Põhjalaste kuningas on endiselt võimul ning teda võib peatada vaid üks mees. Tema vanim sõber ja vanim vaenlane – on aeg, et Verine Üheksa naaseks.
Inkvisiitor Gloktal on liiga palju ülemaid ja liiga vähe aega – tema võitleb teises sõjas. See on salajane võitlus, kus keegi ei saa end turvalisena tunda ja kus kedagi ei või usaldada.
Jezal dan Luthar on otsustanud, et au ja hiilguse otsimine on liiga valus ja tüütu ning on otsustanud senisele elule selja pöörata. Tema unistuseks on lihtne elu koos armastatud naisega.
Uniooni kuningas lamab surivoodil, talunikud mässavad ja ülikud püüavad troonile pääseda. Maailma saaks päästa vaid Esimene Maag, kuid sellega kaasnevad riskid. Ning ükski oht pole suurem kui Esimese Seaduse rikkumine...

Saingi sarjaga ühele poole ja oskan vaid öelda ühte - niisugust lõppu ma küll ette ei kujutanud (heas mõttes). Mul on hea meel, et Abercrombiele uue võimaluse andsin ja triloogia lõpuks läbi lugesin. Teistele soovitada on raske, sest nagu ma isegi esimese raamatu postituses kirjutasin, ei meeldinud see esimesel korral lugedes üldse. Kuid proovige ise järele, kui olete George RR. Martini "Jää ja tule laulu" sarja lugenud ja nautinud, siis peaks ka "Esimese seaduse" triloogia meeldima. 

pealkiri: "Last Argument of Kings"
autor: Abercrombie, Joe
keel: inglise
kirjastus: Pyr
formaat: pehmekaaneline
lehekülgede arv: 637
ilmumisaasta: 2008
ISBN-10:
1591026903
ISBN-13: 9781591026907

eesti keeles: "Kuningate viimane argument"
 
saksa keeles: "Köningsklingen"

Goodreadsi hinnag: 5/5  
Triloogia eelmised raamatud:
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar