Minu esimene kokkupuude mangadega jääb aastate taha. Töötasin tol ajal Barnes & Noble raamatupoes, kus kas teadlikult või juhuse läbi olid
mangad poe kõige kaugemas ja tagumises otsa - selle ukse juures, mille
kaudu me käisime prügikotte välja viimas. Mangade riiulivahed oli
alatasa täis kummalisi teisimelisi, kes tundide kaupa põrandal istudes
lugesid ja tihti juhtus, et neist üle/läbi ronides sai mõni prügikotiga
pihta. Igatahes oli see nurk, kuhu keegi töötajatest meelsasti
taastamistöid tegema minna ei tahtnud. (USA raamatupoodide erinevuseks
on see, et paljud inimesed kasutavad neid raamatukogude asemikuna. Nii
kaua kui keegi otseselt teost ei riku või koopiad tegema ei hakka,
müüjad asjasse ei sekku. Selle tulemuseks on aga raamatupoes valitsev
segadus, sest loetu panevad oma kohale väga vähesed inimesed.
Taastamiseks nimetatakse raamatute riiulisse tagasi panemist). Seega
olin leebelt öeldes skeptline, aga kuna ühel mu sõbral on Sebastiani pildiga kott,
siis ühel igavushetkel otsustasin uurida, millega on tegu.
Selgus, et see on tegelane "Black Butleri" nimelises mangasarjas, mille tegevus toimub viktoriaanlikul Inglismaal. Lord Ciel Phantomhive on 12. aastane orvuks jäänud poiss. Pärast vanemate surma hoolitseb tema eest ülemteener Sebastian
Michaelis. Kui tavainimestele paistab Sebastian lihtsalt ülivõimeka ning ebaharilikult hea töötajana, siis tegelikult on ta deemon, kes Cieliga kokkuleppe sõlmis. Viimane on veendunud, et ta vanemad mõrvati ning vastutasuks hinge eest, aitab Sebastian tal tapjad avastada ja neile kätte maksta. Kuna mõrvarite leidmine nii kerge ja kiire töö polegi, siis vahepealsel ajal täidavad Ciel ja Sebastian kuninganna Victoria antud käske ning satuvad igasugustesse sekeldusse.
Raamatutesarja põhjal on tehtud ka edukas animesari.
Ma alustasingi animest ja kui olin esimese hooajaga lõpule jõudnud siis pidin ootama, kuni järgmiste DVD-de laenutusjärjekord minuni jõuab. Aja täitmiseks otsustasin ka mangaversiooni lugeda ja kuna vahet polnud, millisest alustan, siis võtsin teise osa, milles Sebastain ja Ciel Jack the Ripperit leida püüvad. Tunnistan ausalt, et mulle siiski manga lugemine ei istu, ei mitte selle teistsuguse järjekorra pärast vaid hoopis veidral põhjusel. Nimelt tekib selle lugemisel vastuolu, ühelt poolt tahaks kiiresti edasi lugeda, teisalt aga imeilusaid ja detailirohkeid joonistusi nautida. Kumb valida?
Kas manga on "päris" kirjandus või mitte, jääb igaühe enda otsustada, aga mina panin selle siiski blogisse loetud raamatuna kirja.
saksa keeles: pole ilmunud
eesti keeles: pole ilmunud
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar