23 oktoober 2013

Val McDermid "Cross and Burn"

See on Val McDermidi krimisarja kaheksas raamat,
eelmine "The Retribution" lõppes väga kurvalt. Lõpuks ometi oli Tony ja Caroli vahel midagi suhte laadset kujunema hakanud, kui seeriamõrvar Jacko Vance Caroli venna ja vennanaise mõrvab. Carol arvab, et Tony oleks pidanud suutma seda ette näha ja ära hoida. "Cross and Burn-ist" saame teada, et Carol pani ameti maha ning on end kadunud venna majja pagendanud. Tony püüab süütunde ning Caroli lahkumisega leppida. Ülejäänud meeskond on laiali pudenenud. 
Loomulikult on tegutsemas ka seeriamõrvar, kuid tema tabamine polnudki minu kui lugeja jaoks kõige olulisem. Hoopis tähtsam oli teada, kas ja kuidas Tony ja Carol oma suhteid lappida suudavad. Kriminullina pole see kõige parem raamat, sest põnevust polnud piisavalt ja ka lahendus saabus liiga lihtsalt, kuid loo jätkumise huvides, on see oluline kild. 
Päris uuele lugejale soovitaksin alustada algusest (esimesed raamatud on väga head), sest siis saab peategelaste taustast paremini aru. Raamatud järjekorras on:   
 "The Mermaids Singing", e.k. "Näkineiu laul", s.k. "Das Lied der Sirenen"
"The Wire in the Blood", e.k. "Tapakihk veres", s.k. "Schlussblende"
"The Last Temptation", e.k. pole ilmunud, s.k. "Ein kalter Strom"
"The Torment of Others", e.k. pole ilmunud, s.k. "Tödliche Worte"
"Beneath the Bleeding", e.k. pole ilmunud, s.k. "Schleichendes Gift"
"Fever of the Bone", e.k. pole ilmunud, s.k. "Vatermord"
"The Retribution", e.k. pole ilmunud, s.k. "Vergeltung"
"Cross and Burn", e.k. pole ilmunud, s.k. pole ilmunud
Kui mäletate, siis kunagi jooksis eesti pealt sari "Wire in the Blood" (eesti keelset pealkirja ei suuda ma meenutada), siis see on just nimetatud raamatusarjale toetudes tehtud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar