Keset päeva röövitakse tänavalt meesterahvas, kaugsõiduautojuht Ain Laidmaa. Pealtnägijad kirjeldavad, kuidas kolm maskides meest Aini valgesse kaubikusse surusid ning minema kihutasid. Politseijõud aetakse kohe autot otsima ja õnneks tuleb päeva lõpuks välja, et tegemist oli kolleegide rumala naljaga. Nad tahtsid töökaaslase 60.ndat sünnipäeva meeldejäävalt tähistada.
Ain tuleb koju tagasi, aga olukord on kõike muud, kui rahulik, sest politseiuurijad pole päris kindlad, et kõik oli ikka nii nagu neile esitatakse. Võibolla polnud röövimise põhjuseks, mitte nali, vaid hoopis midagi tööalast. Ain juhtus oma viimasel Saksamaa reisil suuret ahelavariid pealt nägema, kuid ta mälestustes on umbes pooletunnine auk.
See on kodumaise krimisarja juba kümnes osa, kuna ma eelmisi lugenud pole, siis ei oska ma ka öelda, kas see oleks vajalik või mitte. Krimiloo keskmes on neli põlvkonda, kes politseiga küll ühise rindena suhtlevad, kuid omavahel ikka natuke nägelevad ja kisuvad.
Lõpuks saab kõik muidugi lahenduse ja hoopis teistsuguse, kui ma arvata oskasin. Karin ja Ain käitusid viisil, millest ma saan küll aru, aga õigeks ei kiida. Mulle meeldis, et kui tavaliselt poogivad krimikirjanikud oma uurijatele mõne sõltuvuse või traaglise elusaatuse külge, siis Eet Tuule seda ei teinud.
Hea ja kiire lugemine.
pealkiri: "Tasu hirmu eest"
autor: Tuule, Eet
kirjastus: Eesti Raamat
lehekülgede arv: 234
ilmumisaasta: 2025lehekülgede arv: 234
inglise keeles: pole ilmunud
saksa keeles: pole ilmunud
Goodreadsi hinnag: 4/5
***Suur tänu kirjastusele Eesti Raamat!***
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar