18 november 2022

Rebecca Raisin "Aria ratastel raamatupood"


Raamatu peategelane Aria on noor naine, kes jäi hiljuti leseks ja püüab oma elu, pärast armastatud mehe kaotust uuesti järje peale saada. Tal on väike minibuss, mis täidab nii kodu, kui ka rändava raamatupoe funktsiooni. Aria sõbranna Rosie peab samalaadset kohvikut ja nad liiguvad oma bussidega laadalt laadale. Sel suvel otsustavad nad Prantsumaale sõita. 
"Aria ratastel raamatupood" on raamat enese leidmisest pärast suurt elumuutust-kaotust. Pärast seda, kui Aria abikaasa suri, on tal raske edasi elada, elu nautida ja miks mitte ka kohtama minna. Ta pole ju nii vana, et ei võiks uuesti armuda. Seda raamatut võibki ühelt poolt lugeda kui romantilist uute alguste lugu, kui ka lähedase surma ning leina kirjeldust. Küsimus on selles, kumb lugeja jaoks peale jääb. Minu jaoks jäi kõlama neist viimane. 
Aria abikaasa raske haigus tuli kõigile ootamatult ja Aria tegi omalt poolt kõik, et mehe otsuseid ja viimast soovi austada ja täita. Pärast surma tulid mehe pere poolt süüdistused, et Aria ei lasknud tal potensiaalselt elupikendavat ravi saada. See, et võibolla oli see haige enda otsus, ei tulnud lähedastele pähegi. Aria tunneb, et ta endine ämm käitus valesti, ämm arvab sama Aria kohta ja valus on mõlemal.
Minu jaoks on selles raamatus liiga mõtlemapanevat, et seda lihtsalt kergeks, romantiliseks kirjanduseks liigitada. Tegelikult oleksin isegi tahtnud, et need valuteemad saanuksid põhjalikumalt lahti kirjutatud. 
Ka mõjutas mu arvamust eelnevalt loetud ja nähtud "Nomaadimaa". Kui sa oled seda filmi ja raamatut näinud / lugenud, siis on väga raske ette kujutada, et sellises väikeses autos on võimalik kõiki neid vaimustavaid küpsetisi toota või poe jaoks piisavat kogust raamatuid hoiustada. 
Ma arvan, et raamat väärib lugemist, kuid tahaksin hoiatada, et see pole nii rõõmus ja roosiline kui kaanekujundusest ja sisukirjeldusest arvata võiks.
 
pealkiri: "Aria ratastel raamatupood" 
autor: Raisin, Rebecca
tõlkija: Lemetti, Piret
kirjastus: Eesti Raamat
formaat:
 pehmekaaneline
lehekülgede arv: 230
ilmumisaasta: 2022 (esmatrükk 2020)

ISBN-13: 9789916123904

inglise keeles: "Aria's Traveling Book Shop"
saksa keeles: pole ilmunud

Goodreadsi hinnag: 4/5

***Suur tänu kirjastusele Eesti Raamat!"***

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar